Damian Karbowniczak

Miejsce: 8 Okręg: 4

Lat 41. Absolwent Technikum Budowlanego w Tarnobrzegu oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, magister inżynier metalurg. Absolwent Podyplomowych Studiów Menedżerskich na Politechnice Rzeszowskiej oraz Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności w Warszawie. Od 18 lat pracuje jako inżynier procesu, produktu oraz jakości w przemyśle hutniczym, motoryzacyjnym, naftowym, infrastrukturalnym w firmach polskich i międzynarodowych. Od 5 lat członek Zarządu Osiedla Ocice, na którym mieszkam. Członek Ochotniczej Straży Pożarnej Tarnobrzeg – Ocice oraz Stowarzyszenia Czysta Polska. Członek Zarządu Klubu „Koniczynka” Ocice, kibic „Siarki” Tarnobrzeg i polskiego sportu. Podróżnik. Żonaty. Bezpartyjny.

W Radzie miasta zamierzam pracować nad następującymi tematami:

Z racji pełnionej funkcji członka zarządu osiedla chciałbym dalej pracować na rzecz spraw osiedlowych, ale także zająć się tematami związanymi z długoterminowym rozwojem miasta.

Sprawy ważne dla osiedli podmiejskich, jak np. budowa dróg i chodników.

Gospodarka odpadami. System odbioru i przetwarzania odpadów dąży w kierunku obiegu zamkniętego. Ponieważ posiadam wiedzę na ten temat, chciałbym uczestniczyć w pracach związanych z ustaleniem dobrego i taniego systemu gospodarki odpadowej dla mieszkańców.

Transformacja energetyczna. Mieszkańcy domów jednorodzinnych oraz mieszkań stoją przed wyzwaniami związanymi z ciągle rosnącymi kosztami za energię elektryczną i ciepło. Mając na uwadze praktyczne wykorzystanie programów „Mój Prąd” oraz „Czyste powietrze” z Funduszu Ochrony Środowiska chciałbym aktywizować oraz zachęcić mieszkańców do pozyskiwania dotacji na modernizację swoich nieruchomości, co da im długoterminowe oszczędności.

Miasto Tarnobrzeg, jak wiele byłych miast wojewódzkich oraz przemysłowych, traci młodych mieszkańców na rzecz dużych ośrodków akademickich i gospodarczych. Poprzez wykorzystanie transformacji przemysłowej w kierunku Gospodarki 4.0 chciałbym aktywnie zachęcić podmioty z szeroko pojętej branży BPO (centra usługowe), poprzez uczestnictwo w kongresach oraz targach gospodarczych, do inwestycji w naszym mieście, co mogłoby przekonać młodych mieszkańców do pozostania tu.

Wykorzystując swoje doświadczenie i kontakty chciałbym wspierać strefę przemysłową w Machowie w pozyskiwaniu inwestorów, którzy tworzyliby  tu miejsca pracy, a także w nawiązywaniu współpracy z zakładami reprezentującymi przemysł motoryzacyjny, chemiczny, hutniczy, mechaniczny, czy z zakresu nowych technologii.

Zachęcam do odwiedzania mojego profilu na portalu Facebook, gdzie szczegółowo przedstawiam swój program.

Proszę o Twój głos !