Dariusz Bożek

Miejsce: 1 Okręg: 1

Szanowni Państwo, Drodzy Tarnobrzeżanie!

Dziękuję Wam za ponad 5 lat wspólnej pracy dla Naszego Miasta. Mijająca kadencja to czas ciekawych spotkań, doświadczeń, poznawania wielu zaangażowanych i kreatywnych osób, realizacja setek spraw ważnych, trudnych i pomyślnie załatwionych dla Miasta. Była to trudna, niezwykle wymagająca kadencja. Covid, wojna w Ukrainie, rosnąca inflacja postawiły nas przed olbrzymimi wyzwaniami, którym jednak w pełni sprostaliśmy. W sposób profesjonalny zapewniliśmy bezpieczeństwo mieszkańcom miasta wynikające z zagrożenia pandemią, podołaliśmy też wyzwaniom, które przyniosła wojna w Ukrainie przyjmując uchodźców i zapewniając im schronienie, edukację i bezpieczeństwo.

Pomimo tych trudności zrealizowaliśmy zdecydowaną większość zaplanowanych na tę kadencję działań. Pozyskaliśmy setki milionów złotych, wybudowaliśmy długo wyczekiwaną obwodnicę, zrealizowaliśmy i realizujemy budowę i remont kilkudziesięciu ulic w mieście. Doprowadziliśmy do uwzględnienia Tarnobrzega w planowanym przebiegu drogi S-74. Inwestowanie w drogi pozwoli podjąć działania zmierzające do pozyskania inwestorów, co zaprocentuje stworzeniem miejsc pracy, rozwojem miasta. Inwestujemy w infrastrukturę sportową. Powstała ścianka wspinaczkowa, ruszyła budowa Centrum Sportów Olimpijskich i Paraolimpijskich, przed nami budowa drugiej niecki basenu i remont MOSiR. Zadbaliśmy o komfort i bezpieczeństwo wypoczywających nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Nareszcie powstały tam drogi, ścieżki rowerowe, parkingi, profesjonalna turystyczna infrastruktura. Nie szczędzimy wydatków na kulturę. Doprowadziliśmy do powrotu do miasta Kolekcji Dzikowskiej z jej bezcennymi zbiorami, wzbogacamy kalendarz miejskich wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, rusza modernizacja Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Dbamy o poziom edukacji publicznej, profesjonalnie realizujemy pomoc społeczną. Tarnobrzeg jest miejscem przyjaznym dla seniorów, bezpiecznym i wygodnym miejscem do życia dla młodych i całych rodzin.

Tarnobrzeg zawsze był, jest i będzie bliski mojemu sercu. Tutaj spędziłem całe swoje życie, poza latami studiów na Wydziale Filozoficzno – Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z Tarnobrzega wywodzą się moi rodzice i dziadkowie. Z domu rodzinnego wyniosłem szacunek dla drugiego człowieka, uczciwość, pracowitość, chęć pomagania innym. Nigdy nie należałem do żadnej partii. Zawsze powtarzałem, że moją jedyną partią jest Tarnobrzeg, któremu służyłem całe moje dorosłe życie, zarówno będąc nauczycielem i dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tarnobrzegu, radnym Rady Miasta Tarnobrzega, jak i prezydentem. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem Heleny, ojcem Alicji i Aleksandry. Uwielbiam wyprawy w góry, dobre książki i koncerty.

Szanowni Mieszkańcy Tarnobrzega, dziękuję za każde spotkanie z Wami, każdą inspirującą rozmowę, cenne uwagi, za Wasze zaangażowanie w sprawy miasta, słowa wsparcia i otuchy w najtrudniejszych chwilach obecnej kadencji. Współpracowałem z każdym, bez wyjątku, otwartym na współpracę. Moją dewizą jest bowiem działanie ponad podziałami. Dzięki takiej postawie, chęci budowania, a nie burzenia i dzielenia, bardzo dużo przez minione pięć lat udało się w Naszym Mieście zrobić. Wiele jeszcze przed nami. Zmiana jest przecież procesem, a efekty naszych działań nie przychodzą, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Jeżeli uważają Państwo, że moje dotychczasowe działania były skuteczne i przyczyniły się do rozwoju Tarnobrzega, jeśli chcą Państwo nadal ze mną budować Nasze Miasto i naszą wspólną przyszłość, uprzejmie proszę o  głos w nadchodzących wyborach samorządowych.