Halina Sasiela-Błażejczak

Miejsce: 6 Okręg: 1

Magister pielęgniarstwa, z zamiłowania i pasji położna, położna środowiskowo-rodzinna. Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku bioetyka i prawo medyczne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od ponad 20 lat pracownik Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu. Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Zakładowej Organizacji Związkowej przy Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu. Członek Powiatowej Rady Rynku Pracy. Doradca Życia Rodzinnego prowadząca kursy przedmałżeńskie w Parafii Chrystusa Króla w Tarnobrzegu i Parafii Wniebowzięcia NMP w Tarnobrzegu. Bezpartyjna. Matka trójki dzieci, dwie córki są w składzie kadry narodowej Polski w kajakarstwie klasycznym, syn to początkujący karateka.

Szanowny Wyborco,

Kandyduję do Rady Miasta Tarnobrzega ponieważ chciałabym wykorzystać swoje doświadczenie, wiedzę i potencjał w działaniach mających na celu dobro i rozwój naszego miasta, dobro mieszkańców. Swoją uwagę chcę skupić się między innymi na następujących obszarach:

  • rozważne zarządzanie i gospodarowanie środkami publicznymi,
  • przeciwdziałanie zjawiskom patologii i wykluczeniu społecznemu,
  • poprawa funkcjonowania systemu ochrony zdrowia na naszym terenie,
  • aktywizacja kobiet, osób najbardziej narażonych na bezrobocie.

Zdaję sobie sprawę, że jeden człowiek niewiele może, ale połączenie sił ma ogromną moc sprawczą. Tylko wspólne działanie może przynieść sukces. Niech naszym sukcesem będzie doprowadzenie do dobrego i sprawnego działania tarnobrzeskiej lecznicy. Każdy z nas był albo prędzej czy później będzie pacjentem i zmuszony będzie korzystać z opieki medycznej. Zdrowie to nie towar, a szpital to nie fabryka – wszyscy mieszkańcy Tarnobrzega i okolic, bez względu na przynależność, zasługują na  profesjonalną opiekę medyczną i usługi medyczne świadczone na najwyższym poziomie.

Proszę o szansę, proszę o Twój głos!